Sekojiet mums un lasat jaunumus!

Renault prezentē jauno Twingo

Zīmola inženieri un dizaineri sāka no nekā un guva iedvesmu no oriģinālajiem Twingo un Renault 5. Rezultāts ir jauns, inovatīvs, ātrs auto, ar kuru ir patīkami braukt.

Projekts, kas veidots sadarbībā ar Daimler

2008. gadā Renault inženieri un dizaineri nolēma radīt nākamās paaudzes Twingo ar mērķi no jauna atmodināt inovatīvo garu, kas bija raksturīgs 1992. gada oriģinālajam Twingo. Tas bija patiess izaicinājums, bet mērķi tika uzstādīti augsti, lai saglabātu modeļa filosofiju, kas kļuvusi par Renault radošā rakstura simbolu.

Mērķis bija radīt vēl ietilpīgāku un ātrāku pilsētas auto, spītējot mazajam izmēram, un tā radās doma par dzinēja iebūvēšanu aizmugurē, lai arī šāda koncepcija sadārdzina ražošanu.

Renault guva iedvesmu no Daimler, kas tolaik eksperimentēja ar nākamās paaudzes divvietīgo un četrvietīgo Smart versiju. Pēc sākotnējām sarunām 2010. gadā abi uzņēmumi noslēdza stratēģisku savstarpējās sadarbības līgumu, tā liekot pamatus kopīgai jaunā Twingo un nākamo divvietīgo un četrvietīgo Smart versiju attīstībai.

Aizmugurē novietots dzinējs precīzākai vadāmībai un plašākam salonam

Dzinēja novietošana aizmugurē ir liels pluss mazam pilsētas auto, jo tiek atbrīvots tā priekšgals un ievērojami samazinās apgriešanās loka diametrs. Pilsētas automobilim šis ir būtisks raksturlielums.

Piedevām nelielais dzinējs un stūros novietotie riteņi nozīmē, ka lietderīgi izmantojamā salona telpa faktiski necieš, turklāt Twingo garenbāze ir samērojama ar nākamās klases automobiļiem. Konceptuāli jaunais Twingo tādējādi ir tieši tāds pats kā 1992.gada Parīzes auto šovā prezentētais mazās klases auto.

Krāšņa personība

Līdzīgi kā tā priekštecis, arī jaunais Twingo ir pieejams četrās dzīvīgās krāsās - gaiši zilā, baltā, dzeltenā un sarkanā.

Citas raksturīgās stila iezīmes ir pārņemtas no Renault 5, tā skaitā aizmugurējā stikla slīpums un sānu izvirzījumi, kas atgādina Renault 5 Turbo ar aizmugurē novietoto dzinēju, kas savulaik bija ļoti populārs un tika izmantots arī autorallija sacensībās.

Auto priekšgalā ir izmantots zīmola jaunais stils, tai skaitā izvirzītais Renault logotips uz melna fona. Jaunā Twingo izteiksmīgo «skatienu» paspilgtina lielie priekšējie lukturi, virs kuriem ir izvietoti pagriezienu rādītāji, kā arī LED dienas gaitas lukturi. Dizaina līnijas atstāj jautru, tomēr robustu un sportisku iespaidu.

Pilnīgs jaunums Twingo saimē būs iespēja modeli izvēlēties arī ar piecām durvīm. Līdz šim Twingo bija tikai trīs durvju versija.

«Jauno Renault Twingo iedvesmoja ne tikai oriģinālais Twingo, bet arī Renault 5. Tas ir moderns skatījums uz pilsētas auto žanru, akcentējot inovācijas līniju un konstrukciju ziņā. Jaunais Twingo ir dzīvespriecīgs, rotaļīgs un enerģisks pilsētas auto,» - tā Renault industriālā dizaina nodaļas vadītājs Lorenss van den Akers (Laurens van den Acker).

Uzklikšķiniet uz attēliem, lai tos palielinātu